چرا از دیجی‌کالا بدم اومد؟

من و دوستانم چیزای زیادی تابه‌حال از دیجی‌کالا خریدیم و تقریباً مشکلی هم وجود نداشته. اما طی چندروز اخیر ماجرایی پیش اومد که احتمال خرید مجدد از دیجی‌کالا رو برای من بسیار کاهش داد.
موضوع فرار از شیوهٔ جدید خرید و عرضهٔ کالا نیست. موضوع اینه که ما تقریباً همیشه پیش از اینکه فرهنگ چیزی رو به‌دست بیاریم، خودش رو به دست می‌آریم… در ادامه بپردازیم به ماجرای این سفارش کذایی:

 • روز صفر (سه‌شنبه) – خانمم برای مراسم تولد من (که قرار بود پیش از موعد برگزار بشه) و بدون اینکه من بفهمم یه گوشی که دوسش داشتم و به نظرم قیمتش مناسب بود رو برام سفارش داد. قرار بود گوشی فرداش بین بازهٔ ساعت ۱۵ تا ۲۰ به دستش برسه.
 • روز ۱ (چهارشنبه) – گوشی تا حدود ساعت ۱۸ نرسید و ما هم شروع کردیم به تماس گرفتن با پشتیبانی دیجی‌کالا؛ لازم به ذکره که دیگه من از محتوای کادوی تولدم هم مطلع شده بودم که اصلاً برای خانمم خوشآیند نبود 🙂 کارشناسای دیجی‌کالا بسیار خوش‌برخوردن و فقط خوش‌برخوردن! یعنی هیچ کاری رو پیش نمی‌برن. هربار که تماس می‌گرفتیم، مدتی رو به بهونهٔ اینکه دارن با مسئول رسوندن کالا صحبت می‌کنن ما آهنگ انتظار گوش می‌کردیم و هربار می‌شنیدیم که «متأسفانه نتونستیم باشون ارتباط بگیریم؛ بررسی می‌کنیم و حتماً تا فلان موقع باتون تماس می‌گیریم» و هربار تماسی با ما گرفته نمی‌شد و ما باز خودمون تماس می‌گرفتیم و …
  طی یکی از تماس‌ها به اپراتور دیجی‌کالا گفتم که اگر تا ساعت ۱۰ شب نرسه این سفارش، اون رو منتفی می‌کنم و خیلی ساده از بازار این گوشی رو تهیه خواهم کرد.
  خلاصه اینکه گوشی تا ۱۰ شب هم نرسید 🙂 یکی از بهترین تولدهای زندگی من بود و البته اولین تولد متأهلی من بود و البته اون گوشی اولین کادوی همسرم به من بود و هست! ولی فکر نمی‌کنم خانمم به اندازهٔ کافی خوشحال بود توی تولد، چون بستهٔ دیجی‌کالا به ما نرسید. ما هم سفارش رو منتفی کردیم و قرار بود فرداش بریم که گوشی رو بخریم. کارشناس مربوطه هم بعد از دریافت کدپیگیری سفارش گفت که مبلغ پرداخت شده، حداکثر تا شنبه به حساب برمی‌گرده
  از شانس خوب یا بد ما، ‌دیجی‌کالا گوشی رو خیلی سریع به صورت پیشنهاد ویژه با تخفیف خوب در آورد و ما هم دیدیم که جشن تولدی برای از دست دادن نداریم! پس مجدداً سفارشش دادیم و البته این بار با حساب کاربری من. دوست داشتیم دیجی‌کالا بامون همکاری می‌کرد و همون سفارش قبلی که به نمایندگی ارسال شده بود رو به جای سفارش جدید به ما می‌داد، که البته گفتن امکان‌پذیر نیست و مجدداً قرار شد تا گوشی رو توی بازهٔ ۱۵ تا ۲۰ فردای اون روز، یعنی پنجشنبه دریافت کنیم
 • روز ۲ (پنجشنبه) – صبح، سفارش اول ما که مثلاً قرار بود کنسل‌شده باشه اومد در خونه! و ما متوجه شدیم که هنوز حتی سفارش اول هم منتفی نشده. به‌هرحال به مأمور گفتیم موضوع رو و رفت. همون صبح، با دیجی‌کالا تماس گرفتیم تا اگه بشه آدرس رو برای ما تغییر بدن تا راحت‌تر بگیریم بسته رو.. اپراتور گفت که آدرس رو تغییر داده و گوشی به آدرس جدید خواهد رفت، هرچند با این‌حال خانم من کل بازهٔ ۱۵ تا ۲۰ رو توی آدرس اول حضور داشت! بعدازظهر، با دیجی‌کالا تماس گرفتیم تا اگه بشه سفارش زودتر برسه. همونطور که در مورد روز اول گفتم، یه مدتی آهنگ گوش کردیم و نشد که نشد! تا ساعت ۲۰ هم سفارش نرسید و بعد از تماس مجدد من با دیجی‌کالا، گفتن که مأمور سفارش رو به آدرس اول برده! جالب اینجاست که نه‌تنها اپراتور دیجی‌کالا آدرس رو برای من تغییر نداده بود و نه‌تنها کاری انجام نشد که سفارش من زودتر برسه بلکه مأمور رسوندن کالا هم موقعی که «مثلا» در محل حاضر بود، هیچ تماسی با من نگرفت! کاری که هرچند گویا جزو وظایفشون نیست، ولی همیشه برای همهٔ سفارش‌های پیشین من انجام می‌دادن.
  به‌هرحال تماس‌های بعدی هم بی‌نتیجه بود و گفتن که جمعه‌ها ارسال کالا ندارن و ان‌شاءالله شنبه کالا رو مجدداً خواهند فرستاد!
 • روز ۳ (جمعه) – به انتظار وصال گذشت 🙂
 • روز ۴ (شنبه) – گوشی مجدداً به آدرس نخست رفت! و ما این‌دفعه واقعاً خونه نبودیم (بیرون از شهر بودیم) و با من تماس گرفته شد. من از مأمور خواستم تا به آدرس دیگه‌ای ببره گوشی رو و همکاری نکرد.. خلاصه از فردی خواهش کردم که به نزدیکی آدرسمون بره و گوشی رو دریافت کنه و اون فرد اینکار رو کرد..
  وقتی که به شهر برگشتیم، گوشی رو از اون فرد تحویل گرفتیم و بسته‌ش رو باز کردیم. خدا رو شکر از همهٔ مراحل باز کردن بسته هم فیلم‌برداری کردیم. گوشی به‌نظر سالم و نو بود. ولی به‌هیچ‌وجه روشن نشد که نشد 🙂 طبق گفتهٔ کارشناس دیجی‌کالا، اون رو به شارژ هم زدم ولی باز هم تغییری حاصل نشد. در نهایت با تماس با دیجی‌کالا، قرار شده که بیان گوشی رو ببرن و اگر تأیید شد که مشکلی داره، یه گوشی جدید بفرستن.
  راستی یادتونه گفتم قرار بود تا شنبه مبلغ پرداختی سفارش اول به حساب برگرده؟ برنگشت 🙂

به‌هرحال، من از دیجی‌کالا به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه‌های برخط فعال در ایران، انتظار عمل‌کرد خیلی خیلی بهتری رو داشتم. و در حال حاضر، صرفاً انتظار تعویض هرچه‌سریع‌تر گوشی و همچنین یه معذرت‌خواهی در شأن دیجی‌کالا رو دارم. 🙂

به‌روزرسانی ۱: یه ایمیل با لینک به این مطلب رو برای تمامی ایمیل‌های دیجی‌کالا فرستادم و در صورت دریافت جواب از طرف دیجی‌کالا، اینجا رو به‌روز خواهم کرد.

به‌روزرسانی ۲: دیروز (شنبه) اومدن گوشی خراب رو بردن و پول سفارش اول رو برگردوندن.

به‌روزرسانی ۳: امروز (سه‌شنبه) از پذیرش بخش خدمات پس از فروش دیجی‌کالا تماس گرفتن که گویا گوشی مرجوعی توی اون بخش پذیرش شده! و تا ۴۸ ساعت آینده قراره بخش فنی جواب بده که آیا گوشی واقعا خراب بوده یا نه. جالب اینجاست که از زمانی که گوشی رو از در خونه تحویل گرفتن (توی کرج) تا زمانی که به پذیرش برسه حدود ۷۲ ساعت گوشی توی راه بوده!

به‌روزرسانی ۴: امروز (شنبه) از بخش خدمات پس از فروش دیجی‌کالا پیامکی مبنی بر اینکه خراب بودن گوشی تأیید شده دریافت کردم. در واقع قرار بود حداکثر تا ۴۸ ساعت بعد از سه‌شنبهٔ هفتهٔ پیش (یعنی حداکثر تا پنجشنبه) چنین خبری رو دریافت کنم. خودم تماس گرفتم با پشتیبانی و گفتم قصد دریافت مبلغ پرداختی رو ندارم و می‌خوام یه گوشی سالم تحویل بگیرم (مطمئنا دیجی‌کالا خودش چندروز بعد تماس می‌گرفت!) و حالا منتظرم برای مرحلهٔ بعد. 🙂

به‌روزرسانی ۵: امروز (یکشنبه) پیامکی مبنی بر اینکه گوشی جدید فاکتور شده دریافت کردم. چیزی که امروز متوجه شدم اینه که بعضی از اپراتورهای بخش پیگیری سفارش دیجی‌کالا، می‌تونن وصل کنن بخش خدمات پس از فروش و بعضی‌هاشون نمی‌تونن و بهشون هم ربطی نداره 🙂 به‌هرحال می‌شینیم منتظر تا بعد…

آخرین به‌روزرسانی: بالاخره هفتهٔ پیش (دوشنبه) گوشی رو دریافت کردم. همچنین جمعه صبح کارشناس دیجی‌کالا با من تماس گرفت و در مورد انتقادات و ایمیلی که بهشون داده بودم با من صحبت کرد و برخورد نسبتاً خوبی داشت. برخورد کارشناس باعث نشد ما ماجرای سفارشی که دیجی‌کالا ۱۳ روز طولش داد رو فراموش کنیم و قطعاً بار بعد که بخوایم چیزی بخریم، برای دیجی‌کالا اولویت خیلی خیلی پایین‌تری رو در نظر خواهیم گرفت… به‌هرحال در عین انتقاد و خاطرهٔ ناخوشایندی که از دیجی‌کالا برامون باقی موند، نباید کار خوب رو نادیده گرفت؛ خوندن انتقادات و پاسخ دادن بهشون خوبه… خوبه و البته جاش توی کشور ما خالی.

موضوع دیگه گوشیه 🙂 تا اینجای کار خیلی ازش راضی‌ام و حتماً به دیگران هم پیشنهادش می‌کنم. طبعاً سیستم‌عامل رسمی خودش عمر زیادی روش نداشت و در همون ساعات اولیه لینیج جایگزینش شد! که اگر مجالی بود در آینده در موردش مفصل‌تر خواهم نوشت. ولی تا اون موقع، به نظرم اگر می‌خواید گوشی بخرید، به Asus ZenFone 2 هم فکر کنید.

راستی چندنفر پیام دادن در مورد ازدواج پرسیدن! در مورد این هم به‌زودی خواهم نوشت.

۱۴ دیدگاه در “چرا از دیجی‌کالا بدم اومد؟”

 1. امیدوارم جوابگو باشن
  وگرنه من بالطبع افراد دور و برم رو از خرید ازشون برحذر خواهم داشت و مطمعننا فقط من این متنو مطالعه نکرده
  خدارو شکر سر من چنین اتفاقی نیفتاد ? دوتا ۲ میلیون تومنم میرف
  خوب شد همون فیزیکی تهیه کردم
  ممنون بابت اطلاع رسانی
  ❤❤❤

 2. خب برادر من اینقدر پیچوندین قضیه رو که اینجوری شده دیگه! هی زنگ زدین آقا زود بفرست، آقا نفرست، آقا آدرسو عوض کن، آقا همون گوشی قبلی رو بفرست…
  کافی بود صبر میکردید و اینطور فرض میکردید که لابد مشکلی پیش اومده که نتونستن گوشی رو در موعد مقرر بفرستن. هیچ کدوم از این قضیه ها پیش نمی اومد.

  1. نه ما زنگ نزدیم مدام عوض کنیم چیزی رو. اولین سفارش که قرار بود ساعت ۳ تا ۸ بیاد بدون هیچ تغییری قرار بود برسه و تا ۱۰ شب نرسید 🙂 مشکل از جایی شروع شد که من سفارش اول رو کنسل کردم چون واقعا عصبی بودم.

  1. بله خوندم مطلب جادی رو هم. با اینکه اعتقاد دارم دیجی‌کالا تحولی توی بازار خرده‌فروشی کشور ایجاد کرد، به نظرم مشکل اصلی و عامل این اتفاقات، عدم حضور رقبای خارجی توی کشوره. شاید اگر Amazon و eBay و … رو به شکل فعال توی ایران داشتیم، وضع این شکلی نبود.

 3. دیجی کالا دیگه سود خودشو کرده الان فقط فکر این است که چطور سر مشتری هاشو کلاه بزاره, خرید به اسم من بوده برام اس ام اس اومده و ایمیل اومده ولی من خریدی انجام ندادم و ارسال شده به مقصد دیگه ای این یعنی فاجعه, چند مدت پیش تماس گرفتم و جریان توضیح دادم تیم به ظاهر فنی میگه آمازون هم این مشکلات داره حالا به اسم شما خرید شما زیاد دلگیر نباشد ایرادی نداره که,
  مورد دوم سر یک گارانتی زنگ زدم بهشون اینقدر انتظار کشیدم که قطع شد ( خخخخ )

  یه جور راحت بخواهم بگم دیجی کالا شده دست دوم فروشی که داره جنس قالب میکنه به مردم, خدایی جنس هاش هم خیلی گرون تر از بقیه فروشگاه ها اینترنتی است

 4. فک کنم همه موافق اینن که دی جی کالا دیگه اون دی جی کالای سابق نیست
  من واسه یه گوشی سه روز صبر کردم تا رسید دستم در حالی که پیاده از اینجا تا دی جی کالا کمتر از سه ساعت راهه …

 5. جسارتا شما بالاترین حد “توهین به خود” رو با معامله عزت نفست با پیشنهاد ویژه شدن گوشی رو انجام دادی و مصداق کامل ضرب المثل “آدم عاقل دوبار از یک سوراخ …” رو بجا آوردید.
  ببخشید یه خورده صریح عرض کردم.

  1. من اینطوری بهش نگاه نمی‌کنم 🙂 این دوبار گزیده شدن از یه سوراخ نیست. این فرصت دادن به یه استارت‌آپ ایرانیه که در غیاب فروشگاه‌های برخط بزرگ دنیا، از معدود گزینه‌های ماست.
   هرچند، تجربه‌ای که در موردش نوشتم و بعد چندین تجربهٔ کمابیش مشابه دیگه، باعث شده که گارد شدیدی نسبت به دیجی‌کالا داشته باشم.

 6. سلام.
  من خرید کردم بعدش جعبه رو ۱ روز گذشت باز کردم دیدم ۲ تا از اقلام نیست تماس گرفتم گفت میخاستی تحویل نگیری .
  در کل دیجی کالا بدرد نمیخوره حضوری بخر راحت راحت ..اونا بیشتر اقلام رو نمیزارن بلای مثل من سرشون میاد

 7. بدترین فروشگاه اینترنتی که خرید کردم در واقع هر جنسی که داشته باشن میفرستن نه اون چیزی که مشتری سفارش داده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.